MUZEUM

MUZEUM

EXPOZICE NADACE LETECKÉ HISTORICKÉ SPOLEČNOSTI

Hned od počátku své činnosti, jsme se rozhodli zřídit EXPOZICI, která by prezentovala naši činnost široké veřejnosti. Díky velmi dobré spolupráci s Armádou České republiky se nám tento záměr brzy podařil realizovat.  Zpočátku naše expozice obsahovala pouze vrtulník Mil Mi-4, letoun MiG-15, 2 letouny MiG-21 a letoun Il-14, ve kterém jsme vybudovali výstavu fragmentů sestřelených letounů z války.

Dnes se naše expozice rozkládá na ploše několika hektarů na letišti ve Vyškově. Počet vystavených exponátů se značně rozrostl. Zkrácený výpis exponátů si můžete prohlédnout i na našem webu. Věřím, že i když na těchto stránkách najdete mnoho fotografií z našeho muzea, tak se rozhodnete a navštívíte naši expozici osobně.

I přesto, že všichni členové Nadace LHS svoji práci dělají jako koníčka ve svém volném čase, bez finančního ohodnocení, tak se nám poměrně dobře daří zabezpečovat otevření muzea pro veřejnost.

Co u nás uvidíte?

Na následujících stránkách neuvidíte všechny exponáty, které se u nás nacházejí, ale pouze zkrácený výčet. Tento jsem rozdělil do skupin:

  1. LETECKOU TECHNIKU
  2. POZEMNÍ TECHNIKU – letištní zabezpečovací techniku, automobilovou techniku…
  3. VYKOPÁVKY – ARCEOLOGIE LETECTVÍ – fragmenty ze sestřelených letounů z 2.světové války vykopané především na území Moravy
  4. ZBRANĚ – dělostřelecká technika, obrněnci…
  5. LETECKÉ MOTORY – k vidění jsou i “učební” řezy proudových motorů a pod.
 

Věřím, že se vám ukázka bude líbit a zavítáte do našeho muzea osobně.